Latvieši vēstures likteņdzirnās: Kaujas atbalsta bataljons

Kopējais lapas skatījumu skaits

pirmdiena, 2012. gada 18. jūnijs

Kaujas atbalsta bataljons


Pamatojoties uz NBS komandiera 2010.gada 9.decembra pavēli Nr.19-k „Par Sauszemes spēku kājnieku brigādes vienību TO&E sarakstiem”, ar 2010.gada 9.decembri ir apstiprināts Sauszemes spēku (SzS) Kājnieku brigādes (KBde) Kaujas atbalsta bataljona materiāltehniskais (TO&E) saraksts un uzsākta Kaujas atbalsta bataljona (KAB) izveide.
Par Kaujas atbalsta bataljona komandieri 2011.gada trešajā janvārī iecelts pulkvežleitnants Gunārs Kauliņš.
Ar SzS KBde komandiera pavēli par uzdevumiem 2011.gadam, tiek definēti uzdevumi Kaujas atbalsta bataljonam, kur ņemot vērā esošo situāciju ar personālu un materiāltehnisko nodrošinājumu, KAB 2011.gada laikā jāspēj veikt šādus uzdevumus noteiktās jomās, sasniedzot noteiktu spēju līmeni:
1. Pabeigt KAB apakšvienību izveidošanu atbilstoši SzS KBde reorganizācijas plānam;
2. Pabeigt materiāltehnisko līdzekļu un infrastruktūras pārņemšanu no citām KBde vienībām;
3. Nodrošināt izlūkošanas un kaujas atbalsta elementu komplektāciju un sagatavošanu dalībai starptautiskajās operācijās;
4. Nodrošināt bataljonā pārstāvēto specializēto jomu ekspertīzes koncentrēšanu, uzturēšanu un apstākļu radīšanu tālākai attīstībai SzS KBde un NBS vajadzībām.Kaujas atbalsta bataljona karogs.

 Karoga dāvinātājs - biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” 

Karoga aversā uz karmīnsarkana fona izšūta bruņoto spēku kokarde «saulīte». Virs tās zeltītiem diegiem izšūts uzraksts «SAUSZEMES SPĒKI», zem - bataljona nosaukums «KAUJAS ATBALSTA BATALJONS».  
Karoga reversā uz tumši zaļa fona izšūts bataljona krūšu zīmes attēls - divi pusmēneši simbolizē divus karavīrus, kas viens otru atbalsta. Šķēps ir militāras vienības simbols, ozollapu vainags simbolizē spēku un diženumu. Virs krūšu zīmes attēla izšūta bataljona devīze «MĒS ATBALSTĀM UZVARU». Karoga stūros zeltītiem diegiem izšūtas zemes, gaisa, uguns un ūdens zīmes, kas simboliski ir kaujas atbalsta vienību stihijas. Zeme un ūdens – inženieri, gaiss – gaisa atbalsta kontroles vienība, uguns – uguns atbalsta vienība un prettanku vienība, zeme, gaiss, uguns un ūdens – izlūki.

Kaujas atbalsta bataljona uzšuves:


Kaujas atbalsta bataljona ikdienas formas izšūtā uzšuve.


Kaujas atbalsta bataljona lauku formas izšūtā uzšuve.
Gaisa atbalsta kontroles veinības lauku formas uzšuve.


Prettanku rotas lauku formas uzšuve.Uguns atbalsta rotas lauku formas uzšuve. SzS brigādes ISTAR izlūku rotas lauku formas uzšuveInženiertehniskās rotas lauku formas uzšuve.


Kaujas atbalsta bataljona beretes kokarde.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru